Technik elektronik

Dlaczego kierunek technik elektronik?

Rynek pracy podobnie jak informatyków potrzebuje specjalistów z dziedziny elektroniki. Pojawiające się nowe technologie nie mogą obejść się bez tej dziedziny nauki.  Kierunek ten łączy w sobie zagadnienia z zakresu elektryki i informatyki. Pozwala zdobyć umiejętności potrzebne w XXI wieku. Po tym kierunku nie grozi Ci bezrobocie, nasi uczniowie  są rozchwytywani po ukończeniu szkoły. Większość z absolwentów dostaje się na wybrane kierunki studiów, najczęściej politechniki.

Absolwent naszej szkoły w zawodzie technik elektronik będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań:

• posługiwanie się dokumentacją techniczną elementów, układów, podzespołów i urządzeń elektronicznych
  • wykonywanie połączeń elementów elektrycznych, elektronicznych i mechanicznych
  • obsługiwanie aparatury pomiarowo-kontrolnej i dobieranie metod pomiarowych
  • wykonywanie pomiarów parametrów wielkości elektrycznych, interpretowanie wyników pomiarów
  • posługiwanie się komputerowymi systemami pomiarowymi
  • instalowanie, użytkowanie oraz obsługiwanie domowych i przemysłowych urządzeń elektronicznych układów automatycznej regulacji
  • instalowanie zabezpieczeń i usuwanie usterek w urządzeniach
  • projektowanie prostych układów elektronicznych (analogowych i cyfrowych)
  • organizowanie oraz nadzorowanie produkcji, usług, napraw i konserwacji urządzeń elektronicznych
  • prowadzenie dokumentacji zadań i kontroli technicznej urządzeń
  • prowadzenie własnej działalności gospodarczej w branży elektronicznej
  • racjonalne wykorzystanie narzędzi, maszyn, materiałów, surowców i energii oraz stosowanie nowoczesnej technologii.

Absolwent tego kierunku może być zatrudniony w:

zakładach przy montażu instalacji, konserwacji i obsłudze sprzętu elektronicznego
zakładach produkujących oraz instalujących urządzenia elektroniczne i układy automatyki
elektronicznych laboratoriach naukowych, badawczo-rozwojowych i przemysłowych
biurach projektowych i konstrukcyjnych aparatury elektronicznej
zakładach usługowych i firmach instalujących oraz naprawiających sprzęt elektronicznych.