PLEBISCYT EDUKACYJNY „POCIĄG DO KULTURY”

Organizatorem konkursu była Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku. Plebiscyt miał charakter konkursowy i kierowany był do wszystkich placówek oświaty w dwumieście  Słupsk – Ustka. Głównym założeniem organizatora było uaktywnienie dzieci, młodzieży i dorosłych na wydarzenia kulturalne w mieście oraz kształtowanie postawy otwartej aktywnego odbiorcy sztuki. Korzystanie z oferty edukacyjnej: zwiedzanie obiektów wystawienniczo-edukacyjnych: Galerii Kameralnej i Baszty Czarownic.

Plebiscyt trwał od października 2017r.  do maja 2018r.

Szkolnym koordynatorem konkursu był  p. Andrzej Szczygielski.

Realizatorzy plebiscytu to: p. Halina Konkel,  p. Kamil Domagała

p. Małgorzata Karnicka,  p. Tomasz Korczyński,  p. Jakub Witek,

p. Andrzej Zawada,  p. Anna Wróblewska,   p. Anna Rozenek,

p. Andrzej Szczygielski

Uczestniczące klasy: 1bH, 1cK, 1eI, 2f, 2h, 2bH, 2cK, 2dT, 2eI, 3aE, 3fI, 3cK, 4dT, 4cK

Realizując plebiscyt szkoła zdobyła  600 punktów.

Uroczyste podsumowanie V edycji edukacyjnego plebiscytu „Pociąg do Kultury” podczas którego wyłonieni zostali zwycięzcy odbyło się 15.06.2018r. w Galerii Kameralnej w Słupsku przy ul. Partyzantów Swoją obecnością uświetnili to wydarzenie p. Andrzej Szczygielski oraz delegacja uczniów z klasy 2dT: Aleksandra Lach, Anna Pluta, Aleksandra Zych - otrzymując dyplom GRATULACJE za zwycięstwo w V edycji plebiscytu i tym samym szkoła zdobyła miano „Maszynisty Kultury” oraz statuetkę przejściową po raz trzeci.

Klasa 2dT otrzymała Dyplom PODZIĘKOWANIE za najbardziej aktywną i zaangażowaną w życie kulturalne klasę podczas trwania plebiscytu.