1bH/1dT Mistrzem ZSP 1 w piłce nożnej!

Zakończyła się kolejna edycja, rozgrywanych rokrocznie Mistrzostw Szkoły w piłce nożnej. Sensacyjnym zwycięzcą okazała się drużyna reprezentująca klasy 1bH i 1dT.

Do zawodów przystąpiło 15 drużyn. Z fazy grupowej, do ćwierćfinałów awansowało 8 najlepszych ekip. Wyniki:

3aE - 1fI/h 3:1

1bH/dT - 1/2 dT 1:1 karne: 3:2

3h - 2fI 3:0

1eI - 2f 3:2

Zwycięzcy spotkali się 23 maja by rozegrać półfinały, a następnie wyłonić najlepszy zespół turnieju. W pierwszym półfinale 3aE pokonała 1eI 5:1, po meczu dużo bardziej zaciętym niż wskazuje wynik. Z kolei 1bH/dT w ciągu 1 minuty strzeliła 2 gole starszym kolegom z 3h i nie dała juz sobie wywać zwycięstwa, wygrywając ostatecznie 4:2. W meczu o 3 miejsce do przerwy 1:0 prowadziła 1eI. Druga połowa to jednak popis 3h, która strzeliła 5 goli i ostatecznie wygrała 5:1. Wielki finał to przede wszystkim świetne interwencje obu bramkarzy i dramat Kamila Peli z 3aE, który już w 1 minucie doznał kontuzji. Znakomicie bronili Dawid Dorawa z 1bH i Marcin Młyński z 3aE. Jedynego gola meczu zdobył Adam Gwóźdź i 1bH/dT zdobyła tytuł Mistrza ZSP 1.

Ostateczna kolejność:

1. 1bH/dT

2. 3aE

3. 3h

4. 1eI

Skład mistrzowskiej ekipy: Dawid Dorawa, Adam Gwóźdź, Dominik Furtak, Alan Bartman, Wiktor Rudyk, Sebastian Hinz.