Wizyta gości z Waseda University w Japonii.

W dniu wczorajszym (25 maja) gościliśmy nauczycieli z Japonii. Wykładowcy Waseda University Graduate School of Education byli zainteresowani nauczaniem Informatyki w Polsce. Goście z Tokio uczestniczyli w części lekcji prowadzonych przez nauczycieli Informatyki:

• Krzysztof Suchojad – Algorytmy sortowania.
  • Mariusz Mazurkiewicz – Nauka programowania robotów.
  • Rafał Kierecki – Serwis komputerowy.
  • Krzysztof Korewo – Programowanie centrali telefonicznej IPM032.
  • Arkadiusz Brasewicz – Ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem XAMPP.
  • Grzegorz Ernestowicz – Ćwiczenie komunikacji skryptu PHP z bazą danych.

Uwieńczeniem wizyty było spotkanie uczniów naszej szkoły w auli szkolnej. Pani Nakamura opowiedziała jak wygląda nauczanie w Waseda University w Tokio. Prezentacja i konwersacja z uczniami, którzy zadawali wiele pytań, odbyła się w języku angielskim.

Dziękuję za pomoc w organizacji wszystkim nauczycielom, którzy zgodzili się na zaproszenie naszych gości na swoje zajęcia. Dziękuję za pomoc paniom: Teresie Zamojdzin, Ewie Murawskiej, Agnieszce Janko oraz Arturowi Starzyńskiemu z kl. 3 fI

主催者 Grzegorz Ernestowicz