Międzywojewódzki Konkurs Informatyczny "InfoSłupia" 2018

12 kwietnia 2018 r. zakończył się Międzywojewódzki Konkurs Informatyczny „InfoSłupia”, nad którym patronat honorowy sprawują Pomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Słupska. 

We wstępie chcielibyśmy bardzo podziękować - za wspaniałą pomoc organizacyjną i przygotowanie świetnego poczęstunku dla uczestników konkursu oraz ich opiekunów - całemu zespołowi hotelarsko-gastronomiczno-turystycznemu, a w szczególności Paniom:

- Agnieszce Barchanowskiej
- Teresie Zamojdzin 
- Annie Wróblewskiej
- Małgorzacie Romankiewicz-Częścik

Do siódmej edycji Konkursu InfoSłupia przystąpiło w eliminacjach szkolnych 394 uczniów z 14 szkół województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego, reprezentujących Bytów, Chojnice, Człuchów, Sławno, Słupsk, Sopot, Ustkę i Wejherowo, z których 44 awansowało do półfinału. Ponadto w konkursie wziął też udział jeden uczeń szkoły podstawowej oraz dwóch gimnazjalistów. Uczniowie walczyli o tytuł najlepszego informatyka oraz o nagrodę główną, tj. markowy laptop ufundowany przez firmę ABCAD z Warszawy. 

Po rozgrywkach półfinałowych 10 uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz jeden gimnazjalista awansowało do ścisłego finału, w którym naszą szkołę reprezentowało 3 zawodników, tj. Jakub Gumowski (3fI), Igor Majchrzak (2eI) oraz Kordian Dziwisz (1eI). 

Konkurs i nagrodę główną wygrał Grzegorz Boroszko z II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, drugi był Piotr Walendziak z I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, a trzecie miejsce zajął uczeń naszej szkoły Jakub Gumowski. Tytuł najlepszego gimnazjalisty zdobył Maciej Prądzyński z gimnazjum przy II LO w Słupsku. 

Serdecznie dziękujemy Kubie, Igorowi i Kordianowi za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły oraz wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie konkursu za wzorową postawę! 

Organizatorzy

Fotogaleria >>>