Warsztaty teatralne w ramach tygodnia szekspirowskiego

              1.03 i 6.03.2018 r. dwie grupy uczestniczyły w warsztatach teatralnych – szekspirowskich, w ramach tygodnia szekspirowskiego zorganizowanego w naszej szkole. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki języka polskiego i biblioteki.

              Zbiórka pod szkołą ZSP nr 1 odbyła się o godzinie 8:00. Po sprawdzeniu obecności ruszyliśmy w prawie 3 godzinną podróż, do centrum Gdańska. Warsztaty rozpoczęliśmy planowo o godzinie 11 w teatrze „W Oknie” z panią Anią – Kierownikiem działu edukacyjnego w Teatrze Szekspirowskim. W trakcie całego spotkania pani Kierownik opowiedziała nam o całej działalności teatralnej. Mieliśmy okazję wcielić się w role bohaterów z utworów W. Szekspira. Warsztaty minęły nam radośnie i dostarczyły sporo wiedzy na temat teatru elżbietańskiego.

              Następnie zwiedziliśmy Gdański Teatr Szekspirowski. Zobaczyliśmy wnętrze teatru od strony aktora (tzn. zielony pokój oraz przede wszystkim charakterystyczną widownię i scenę teatru elżbietańskiego – naprawdę robi wrażenie!).

              Do Słupska przyjechaliśmy około godziny 18. Przez cały dzień panowała bardzo przyjemna atmosfera. Jeśli jeszcze będzie okazja na pewno wybierzemy się tam ponownie.

 

Uczestniczki wycieczki: Ania, Kornelia, Angelika, Wiktoria z klasy 3dT

Fotogaleria >>>