Warsztaty kulinarne dla uczniów SP 2 z Ustki

08 grudnia 2017 roku pod kierunkiem nauczycielki przedmiotów zawodowych pani mgr inż. Zofii Woźniak odbyły się warsztaty kulinarne. Zaprosiliśmy na nie uczniów z klasy IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Ustki. Rolę gospodarzy i przewodników po świecie sztuki gotowania pełnili Uczniowie klasy II Technikum Żywienia.

Młodym adeptom zaproponowaliśmy przygotowanie dekoracji świątecznych pierników, pieczenie kruchych ciasteczek oraz wykonanie wykwintnych kanapek.

Zajęcia w naszej pracowni technologicznej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, widać było duże zaangażowanie trzecioklasistów - każdy chciał z powierzonego mu zadania wywiązać się jak najlepiej. Efekty pracy przerosły ich najśmielsze oczekiwania. Podziwialiśmy je wszyscy. Dla najmłodszych kucharzy był to powód ogromnej satysfakcji, a degustacja ich wyrobów była dla wszystkich wielką przyjemnością.

Nasze spotkanie umilili uczniowie klasy II Technikum Hotelarskiego wprowadzając nas w świąteczny nastrój pięknie wykonanymi kolędami. Do wspaniałego śpiewu dołączyli także najmłodsi uczestnicy spotkania. Nasi uczniowie wraz z „trzeciakami” potrafili się szybko zintegrować, tworząc chórek, który potrafił szybko wprowadzić nas we wspaniały świąteczny klimat. Stanowił on dla wszystkich namiastkę zbliżających się nastrojowych, rodzinnych świąt i z pewnością na długo pozostanie w pamięci każdego z nas.