TURNIEJ DEBAT OKSFORDZKICH

Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce w turnieju debat oksfordzkich zorganizowanym przez Fundację Mikroakademia w partnerstwie z Biblioteką ECS oraz Sopocką Szkołą Wyższą  w ramach projektu „II Turniej debat oksfordzkich szkołą kultury dialogu obywatelskiego na Pomorzu". 

W turnieju wzięło udział 16 szkół z województwa pomorskiego. ZSP nr 1 ze Słupska reprezentowała drużyna w składzie: Karolina Andryszkowska, Patryk Anioł, Michał Chamier-Gliszczyński, Bartłomiej Gasyna, Michał Kaczkowski, Hubert Kowalski, Rafał Podżunas, Robert Pontus, Jędrzej Sibiński, Adrian Wieczorek. Przyszło im się zmierzyć z następującymi tezami: „Artysta głodny jest bardziej płodny” (cytat z piosenki Kazika), „Prawa osób z niepełnosprawnościami ograniczają prawa pozostałych obywateli”,  „Można być patriotą będąc kosmopolitą”.    

Część osób brała udział w turnieju po raz drugi - w ubiegłym roku nasza drużyna także dotarła do półfinału. Debaty były ciekawym doświadczeniem i dostarczyły wielu emocji. Atmosfera turnieju  była wspaniała. Rywalizacja nie przeszkadzała w nawiązaniu sympatycznych kontaktów z osobami z innych drużyn.

GRATULUJEMY      

Fotogaleria >>>