II Regionalny Konkurs na aranżację stołu bożonarodzeniowego

18.12.2015 r. w Centrum Edukacyjnym Technik odbył się II Regionalny Konkurs na aranżację stołu bożonarodzeniowego. Tegoroczny konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem szkół. Swoje umiejętności dekoracyjne zaprezentowało 25 uczestników, między innymi ze szkół Słupska, Gdyni, Szczecinka i Ustki.
Z naszej szkoły zaprezentowały się dwa zespoły 3-osobowe, z klasy I cK – Aleksandra Krysztofiak, Kacper Napiórkowski, Magdalena Adamczak pod opieką Zofii Woźniak i z klasy II cK – Patrycja Haręża, Monika Guzik i Radosław Felczak pod opieką Małgorzaty Tkaczyk.

Organizatorzy liczyli na kreatywne, pełne świeżych pomysłów podejście do przygotowania świątecznego nakrycia. Rywalizacja autorów aranżacji stołu była doskonałą okazją umożliwiającą uczniom zaprezentowanie tego, czego uczą się na co dzień.

W składzie jury znaleźli się: Beata Chrzanowska - przewodnicząca Rady Miejskiej w Słupsku, Tomasz Kunysz- restaurator Gościńca Słupskiego, jednocześnie reprezentant Polski w olimpiadzie kulinarnej, Rafał Niewiarowski - restaurator Dymu na Wodzie oraz Bożena Hołowienko - restauratorka "Słupskie smaki".

Sędziowie brali pod uwagę takie kryteria, jak kreatywność, nawiązanie do polskiej tradycji, skład menu – 12 potraw – na stole wigilijnym oraz zaangażowanie uczestników.
Dla zwycięzców przewidziano interesujące nagrody, w tym umożliwienie odbycia praktyk w restauracjach Dym na Wodzie, Gościniec Słupski oraz Słupskie Smaki.
I miejsce zajęli uczniowie klasy I cK z naszej szkoły, którzy dodatkowo otrzymali indeksy uprawniające do 50 procent zniżki na kierunku dietetyka i żywienie, prowadzonym przez Centrum Edukacyjnym Technik. Uczniowie klasy II cK zostali wyróżnieni przez komisję za przedstawioną aranżację. Dla szkoły nasi uczniowie zdobyli zestaw noży kuchennych.

Cieszymy się z odniesionych sukcesów i gratulujemy. Zofia Woźniak i Małgorzata Tkaczyk