Wizyta studyjna w gdańskich restauracjach

20.10.2017 odbyła się kolejna wizyta studyjna w ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych” współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Tym razem młodzież zwiedzała Restaurację „Filharmonia” mieszczącą się przy Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w Gdańsku oraz restaurację w Hotelu Wolne Miasto.
Dzięki wyjazdowi uczniowie zapoznali się z rzeczywistymi warunkami panującymi w zakładach pracy, poznali organizację pracy w restauracji, wyposażenie stanowisk pracy w części produkcyjnej zakładu gastronomicznego, czyli kuchni właściwej, kuchni zimnej, deserowni, pomieszczeń do obróbki wstępnej, części magazynowej oraz części handlowo-usługowej, gdzie uczniowie obejrzeli różne sale restauracyjne, sale bankietowe i konferencyjne, pomieszczenia bufetowe i bar. Młodzież usłyszała oczekiwania ze strony przedsiębiorców wobec potencjalnych pracowników.

Fotogaleria >>>