Wycieczka do Włoch

Minionych dni 25.09 – 03.10 2017 r. nie zapomnimy. Odbyliśmy wycieczkę edukacyjną w stronę słonecznej Italii. W podróż wyruszyły klasy HOGATUR pod opieką nauczycieli: Joanny Adamczak, Małgorzaty Karnickiej, Kamili Kądzieli i Andrzeja Szczygielskiego.

W czasie naszej wycieczki zwiedziliśmy najważniejsze miejsca Włoch: Wenecję, Neapol, Pompeje, Sorrento, Rzym, Watykan, Pizę. Uwieńczeniem tych słonecznych i ciepłych dni była biała i śnieżna Austria Großglockner.

Po wczesnym śniadaniu wsiedliśmy do pociągu i ruszyliśmy w kierunku Wenecji. Na miejscu czekał na nas przewodnik, który przedstawił nam historię miasta na wodzie. Kolejne dni to Neapol i Pompeje u stóp Wezuwiusza. Tkanka miasta, budynki, infrastruktura miejska i detale i detale architektoniczne zachowały się w znakomitym stanie. Eksplozja Wezuwiusza w 79 roku n.e nie zniszczyła miasta, a wręcz przeciwnie pokryła go 6 – metrową warstwą odłamków skał i kawałkami zastygłej lawy zachowując dla naszych pokoleń miasto niemalże w nienaruszonym stanie.

Nie zabrakło również czasu na odpoczynek, w temperaturze 26º C opalaliśmy się na plaży w Sorrento i kąpaliśmy w Morzu Tyrreńskim.

Kolejny dzień przyniósł najwięcej emocji Rzym,Watykan, Koloseum, Fontanna Di Trevi, Forum Romanum, Panteon, Piazza Navona. Brakuje nam słów to trzeba zobaczyć.............

Siódmego dnia czekała na nas Krzywa Wieża w Pizie. Wieża stanowi dzwonnicę katedralną, której budowa trwała ponad 177 lat, ma 55 metrów i przechył w granicach 5 metrów. Według obliczeń naukowców, każdego roku przechyla się o 1mm.

Ostatni dzień zaskoczył nas śniegiem. Przenieśliśmy się w region Austrii do Parku Narodowego Großglockner (Lodowiec Pasterzy Muzeum Motoryzacji, Kopalnie Kryształów Swarovskiego).

Wróciliśmy 03 października zmęczeni ale w dalej przeżywamy niesamowitą podróż po włoskiej krainie.

Czekamy na kolejną podróż, teraz podbijemy Hiszpanię!

Fotogaleria >>>