DEBATA OKSFORDZKA

18 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyła się pierwsza debata oksfordzka. Przygotowali ją uczniowie w ramach projektu TURNIEJ DEBAT OKSFORDZKICH SZKOŁĄ KULTURY DIALOGU OBYWATELSKIEGO NA POMORZU, realizowanego przez FUNDACJĘ MIKROAKADEMIA z Gdańska.

Teza debaty brzmiała: Powstanie elektrowni atomowej w województwie pomorskim  przyczyni się do  rozwój tego regionu. Debatę prowadził Olgierd Poboży z kl.4aE jako jej marszałek, sekretarzem był Norbert Żuliński z kl.4aE.

Tezy bronił zespół w składzie: Rafał Podżunas z kl. 3 eI, Michał Chamier - Gliszczyński z kl.2eI, Michał Kaczkowski  oraz Bartłomiej Gasyna  z kl.2fI.

Argumenty przeciwko tezie zgłaszali: Julita Mardas z kl. 4bH, Karolina Andryszkowska z kl. 3eI,  Jakub Gazda z kl. 4 aE, Jędrzej Sibiński z kl. 2eI.

Przed rozpoczęciem debaty za lub przeciw  tezie głosowała publiczność. 60 osób uznało, że elektrownia atomowa na Pomorzu przyczyni się do rozwoju tego regionu. Przeciwnego zdania było 61 osób.  Argumenty zgłaszane w trakcie debaty wpłynęły na zmianę poglądów części publiczności, którą stanowili uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. 89 osób zgodziło się z tezą, 49 uważało, że elektrownia atomowa nie wpłynie na rozwój Pomorza.

16 grudnia br. uczestnicy debaty wezmą udział w turnieju debat w Gdańsku. 

Życzymy powodzenia!!!

Fotogaleria >>>