Światowy Dzień Zwierząt

Propagowanie inicjatyw, postaw, działań sprzyjających ochronie zwierząt, humanitarnego ich traktowania, upowszechnianie wiedzy o  ich prawach, a także przyczynianie się do skutecznej ochrony środowiska naturalnego, to był cel spotkania z komendantem Straży Ochrony Zwierząt w Siemianicach Panią Renatą Cieślik i weterynarzem Andrzejem Wojtyrą w ramach   Światowego Dnia Zwierząt 04.10.2016 r. w auli szkolnej, w którym uczestniczyły klasy : kl I bH, kl I dT, kl I eI, kl I fI, kl II h, kl II eI,kl II f.

Zaproszeni goście zwrócili uwagę  na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad nimi i warunki bytowe w schroniskach oraz sterylizację bezpańskich psów i kotów.

Podczas spotkania ujawnili się chętni uczniowie z klasy I, którzy chcieliby współpracować ze strażą w ramach wolontariatu.

Społeczność uczniowska w ramach podziękowania zorganizowała zbiórkę karmy i puszek, za co im serdecznie dziękujemy.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Wioletta Rodziewicz