​Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku

jest wśród najlepszych techników w Polsce

sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych

PERSPEKTYWY 2017

Konkurs - Ryba na stół

W dniu 16.11.2017 roku odbył się Szkolny Konkurs  Kulinarny „Ryba na stół”.

Celem konkursu było propagowanie  potraw z ryb w żywieniu, doskonalenie umiejętności zawodowych i rozwijanie zainteresowań sztuką kulinarną, pobudzanie inicjatywy i pomysłowości uczniów.

Uczniowie przygotowali różnorodne potrawy z ryb, a mianowicie:

z klasy IcK - Karol Piasecki i Michał Sławski – Dorsz w zielonej panierce

Szkoła Humanitarna

W dniach od 8 – 10 listopada br. W Białobrzegach k/ Warszawy odbyło się szkolenie dla uczniów i uczennic, nauczycieli i nauczycielek tegorocznej edycji Szkoły Humanitarnej organizowanej pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej. Z naszej szkoły udział w niej wzięli Sara Odziemczyk, Angelika Łysiuk, Iwona Bąkowska oraz Iwona Partyka.

I miejsce w konkursie

Uczniowie klas drugich Technikum nr 1:

Filiczkowska Aleksandra, Medwid Karolina, Osińska Julia,Kałczuga Dawid, Rodziewicz Radosław, Kubera Wiktor, Sadło Patryk

zdobyli I miejsce w konkursie "Wystartuj z nami - kieruj się na biznes" organizowanym przez Słupski Inkubator Technologiczny.

Prezentowali pomysł na firmę o nazwie: Mobilefood - wyrób i sprzedaż "lunch boxów",zamawianych poprzez aplikację na smartfony.

Opiekunem grupy była pani Emilia Nowak.

16 listopada 2017r. Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

1. Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu obchodzony jest tradycyjnie w trzeci czwartek listopada.
  2. Idea tego Dnia narodziła się w Stanach Zjednoczonych, w Polsce obchodzony jest od 1991 roku. Tysiące palaczy starają się w tym Dniu wytrwać bez palenia, a część z nich przestaje w ogóle palić. Zarówno w Polsce jak i na świecie problem używania tytoniu występuje na bardzo dużą skalę.

STYPENDIA ZAWODOWE

Aż dwunastka naszych uczniów dostanie stypendium na rok szkolny 2017/2018 w ramach projektu realizowanego przez Samorząd Województwa Pomorskiego pn.: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”. To aż 250 zł.

Stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2017/2018 w ramach projektu pn.: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”, współfinasowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 3.3.2, w wysokości 250 zł miesięcznie na okres 10 miesięcy otrzymają:

TURNIEJ DEBAT OKSFORDZKICH

3 listopada br. w naszej szkole odbyła się debata oksfordzka, której tezą brzmiała: Ta izba uważa, że żywność zmodyfikowana genetycznie jest szkodliwa dla człowieka. Debata to część projektu  edukacyjnego „II Turniej debat oksfordzkich szkołą kultury dialogu obywatelskiego na Pomorzu” organizowanych przez Fundację Mikroakademia  z Gdańska .

Marszałkiem debaty był Robert Pontus, a jej sekretarzem Patryk Rybak –uczniowie z klasy 3fI.