​Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku

jest wśród najlepszych techników w Polsce

sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych

PERSPEKTYWY 2017

26 Finał WOŚP już za nami...

Serdeczne i gorące podziękowania składam na ręce wszystkich uczestników szkolnej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: uczniów, nauczycieli i pracowników, którzy przyczynili się do zebrania kwoty 1036,69 zł.

Szczególne podziękowania z pomoc dla:

Pani Małgorzaty Mularczyk i klasy II f za salon fryzjerski

Pań Ewy Nosewicz-Koczorowskiej i Mai Witki Jeżewskiej za kiermasz książek i wszystkich darczyńców, którzy ofiarowali swoje książki na ten szczytny cel.

Mistrzostwa klas I w piłce nożnej

W grudniu, w naszej szkole rozegrano Mistrzostwa klas I w piłce nożnej. Wystartowało 6 drużyn (około 50 uczestników, w tym 2 dziewczyny!): 1aE, 1eI, 1h, 1fI, 1cK i 1dT/bH.

Z rozgrywek eliminacyjnych, do kolejnej fazy awansowały 4 najlepsze drużyny, które zmierzyły się w półfinałach. Wyniki:

1aE – 1eI 4:3 (bramki zdobyli: Konrad Łachwa 2, Bartek Rakowski, Karol Korniat, oraz: Kacper Dolata 2, Kacper Burzyński)

1dT/bH – 1fI 0:0 Rzuty karne: 2:0

26 Finał WOŚP w ZSP1

Już od 8 stycznia w naszej szkole rozpoczynamy akcję zbierania funduszy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy -Włącz się do niej koniecznie.

Od dziś przyjmujemy zapisy na :

1.Projekcję filmu ”Nasza klasa” reż. Illmana Raaga  w poniedziałek  08.01.2018 r. o godz.13.20

2.Usługi fryzjerskie-strzyżenie męskie maszynką, strzyżenie damskie-końcówki, prostowanie włosów, loki na lokówkę i prostownicę , czesanie warkoczy i loków we wtorek 09.01.2018 r. w godz.9.00-11.30

Międzyszkolny Konkurs Poezji i Pieśni Niemieckiej

12 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły Adam Poboży z klasy 2cK oraz Nikola Jóźwiak z klasy 3bH wzięli udział w VI Międzyszkolnym Konkursie Poezji i Pieśni Niemieckiej organizowanym przez Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku pod patronatem Konsulatu Generalnego Niemiec w Gdańsku. Adam Poboży zajął III miejsce, a Nikola zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy !!!

Ogólnopolski Konkurs Barmński Monin Cup Junior 2017 Poland

07.12.2017odbyła sie już 5 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Barmńskiego Monin Cup Junior 2017 Poland.
Do konkursu przystapiło 28 uczniów szkół gastronomiczno hotelarskich z całej Polski.
Naszą szkołe reprezentował Hubert Kiełbasa.
Przygotował On 4 coktaile o nazwie Mango Paradise.
Hubert zajął 8 miejsce.
Hubertowi życzymy dużo sukcesów.

Badminton w roli głównej

W sobotnie przedpołudnie 9.12.2017 r.uczniowie klasy III aE: Tomasza Muzyka,Konrad Czarnecki,Tomasz Rybak wraz z nauczycielem wychowania fizycznego Panią Wiolettą Rodziewicz uczestniczyli w Mikołajkowym Turnieju Badmintona dla uczniów szkół wszystkich typów biorących udział w projekcie BWF "SHUTTLE TIME".
Organizatorem była Pomorska Federacja Sportu i IV Liceum Ogólnokształcące w Słupsku.
Nasi uczniowie w grach pojedynczych zajęli miejsca na podium.Tomasz Muzyka II miejsce,Konrad Czarnecki III miejsce.

TURNIEJ DEBAT OKSFORDZKICH

Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce w turnieju debat oksfordzkich zorganizowanym przez Fundację Mikroakademia w partnerstwie z Biblioteką ECS oraz Sopocką Szkołą Wyższą  w ramach projektu „II Turniej debat oksfordzkich szkołą kultury dialogu obywatelskiego na Pomorzu".